Ukrainian Society for Neuroscience
Про товариство > Фонд Костюка > Премія 2013 року

Премія 2013 року

У 2013 році втрете було об'явлено конкурс для молодих науковців на премію Фонду імені Платона Григоровича Костюка. Всього на конкурс було подано 12 заяв від молодих вчених з різних наукових інституцій України, а саме: з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ), Інституту радіофізики i електроніки iм. О.Я.Усикова НАН України (Харків), Інституту проблем кріобіології та кріомедицини  НАН України (Харків), Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (Київ), Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України (Київ), Інституту мікробіології та вірусології НАН України (Київ) та Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України (Київ).
Після тривалої дискусії за два дні до відкриття ІІІ Всеукраїнській науковій конференції молодих вчених «Фізіологія: від молекул до організму», яка мала відбутися 24-25 жовтня 2013 року на базі Інституту фізіології імені О.О. Богомольця, Рада Фонду прийняла рішення щодо переможця. Лауреатами премії Фонду Костюка 2013 року стали одразу два молодих науковця: кандидат біологічних наук Олег Лущак з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ) та кандидат біологічних наук Олена Федоренко з Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.

Урочисте вручення премії відбулось на початку роботи другого дня ІІІ Всеукраїнській науковій конференції молодих вчених «Фізіологія: від молекул до організму»

З приводу нагородження та роботи Фонду Костюка перед аудиторією виступила заступник директора Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця Нана Володимирівна Войтенко. Вона розповіла: "З початку свого існування Фонд Костюка втрете визначив переможців конкурсу. Учні Платона Григоровича, що працюють та проживають за кордонами України, створили фонд його пам'яті з метою сприяння розвитку фізіології в Україні, оскільки ця наука має фундаментальне значення для медичних досліджень і охорони здоров'я. Діяльність фонду спрямована на підтримку молодих перспективних українських науковців-фізіологів. В цьому році при прийнятті рішення щодо переможця, Рада Фонду врахувала наступні критерії: оригінальність та інноваційність робіт; здатність зробити все можливе з наявних ресурсів; значення ідеї та отриманих результатів; наукові заслуги та рівень публікацій. За цими критеріями переможцями було обрано Олену Федоренко з Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України (м. Київ) та Олега Лущака з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ). Сьогодні у нас в гостях Генеральний Секретар Міжнародної Організації Вивчення Мозку (IBRO) – професор Стен Грільнер. Я із задоволенням представляю йому слово та прошу вручити переможцям меморіальні знаки і грошові премії Фонду ".

Професор Стен Грільнер нагадав свій перший візит до Інституту фізіології ім. Богомольця у 1971 році. Тоді він був запрошений особисто Платоном Григоровичем Костюком. С тих пір він вважає Інститут фізіології провідною установою в галузі фізіології та, особливо, в галузі електрофізіологічних досліджень. 

Професор Грільнер з радістю привітав переможців конкурсу цього року - Олену Федоренко та Олега Лущака, побажав їм подальших успіхів на науковій ниві та вручив почесну нагороду.

Почесний голова конференції, президент Українського фізіологічного товариства, директор Інституту фізіології ім. Богомольця НАН України Олег Олександрович Кришталь наголосив, що він високо цінує кожний особистий внесок до Фонду Костюка та підтримку всіх учнів Платона Григоровича, незалежно від їх теперішнього місця роботи і проживання, і вважає, що роботу Фонду буде успішно продовжено і надалі.
Після урочистого нагородження  переможці зробили виступи в яких доповіли про останні особисті наукові досягнення та розповіли про плани на майбутнє.
Після цього з великою пленарною лекцією виступив Генеральний Секретар IBRO Стен Грільнер.Підменю

 


follow us on
FacebookВсесвітній тиждень мозку в Україні

  Ukrainian biological site Department of brain physiology Physiology in Ukraine Ukrainian society for neuroscience