Ukrainian Society for Neuroscience
Про товариство > Фонд Костюка > Премія 2014 року

Премія 2014 року

У 2014 році вчетверте було оголошено конкурс для молодих науковців на премію Фонду імені Платона Григоровича Костюка. Всього на конкурс було подано 17 заяв від молодих вчених з різних наукових інституцій України.
Після тривалої дискусії за два дні до відкриття VI Конгресу Українського товариства нейронаук,  присвяченого 90-річчю видатного українського вченого, академіка НАН України та НАМН України Платона Григоровича Костюка, який був проведений 4-8 червня 2014 року в Інституті фізіології імені О.О.Богомольця, Рада Фонду прийняла рішення щодо переможця. Лауреатом премії Фонду Костюка 2014 року став кандидат біологічних наук Ростислав Білий, науковий співробітник Інституту біології клітини НАН України (м. Львів)
Урочисте вручення премії відбулось на початку роботи VI Конгресу Українського товариства нейронаук.

З приводу нагородження перед аудиторією виступив директор Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця академік Олег Олександрович Кришталь. Він розповів: "Вже стало доброю традицією, що учні Платона Григоровича, що працюють та проживають за кордонами України, щорічно обирають молодого науковця, що працює в Україні та досягає певних успіхів у фізіології. Учні Костюка створили фонд його пам'яті з метою сприяння розвитку фізіології в Україні, оскільки ця наука має фундаментальне значення для медичних досліджень і охорони здоров'я. Діяльність фонду спрямована на підтримку молодих перспективних українських науковців-фізіологів. В цьому році при прийнятті рішення щодо переможця, Рада Фонду врахувала наступні критерії: оригінальність та інноваційність робіт; здатність зробити все можливе з наявних ресурсів; значення ідеї та отриманих результатів; наукові заслуги та рівень публікацій». За цими критеріями переможцем було обрано кандидата біологічних наук Ростислава Білого, наукового співробітника Інституту біології клітини НАН України, що у Львові.

Академік Кришталь  з радістю привітав переможця конкурсу цього року  Ростислава Білого та побажав йому подальших успіхів на науковій ниві та вручив почесну нагороду.
Президент Українського товариства нейронаук та Українського фізіологічного товариства, директор Інституту фізіології ім. Богомольця НАН України Олег Олександрович Кришталь наголосив, що він високо цінує кожний особистий внесок до Фонду Костюка та підтримку всіх учнів Платона Григоровича, незалежно від їх теперішнього місця роботи і проживання, і вважає, що роботу Фонду буде успішно продовжено і надалі.
Після урочистого нагородження переможець зробив виступ в якому доповів про останні особисті наукові досягнення та розповіли про плани на майбутнє.


Під час роботи VI Конгресу Українського товариства нейронаук відбулася ще одна урочиста подія – відкриття меморіальної дошки пам’яті Платона Григоровича Костюка. На церемонії відкриття були присутні донька Платона Григоровича – Ольга та онук Павло, соратники Костюка - академік  Ю.І. Кундієв та чл.-кор. І.М. Трахтенберг, директор інститутів відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, президент Малої академії наук професор С.А. Довгий, співробітники Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця та учасники Конгресу. В урочистої обстановці дошку відкрив директор Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця академік О.О. Кришталь. Гості виступили з промовами, в яких згадували Платона Григоровича та його досягнення в галузі фізіології на нейрофізіології.


Підменю

 


follow us on
FacebookВсесвітній тиждень мозку в Україні

  Ukrainian biological site Department of brain physiology Physiology in Ukraine Ukrainian society for neuroscience