Фонд Костюка - Ukrainian Society for Neuroscience

Фонд Костюка

Фонд утворений в 2011 році учнями видатного нейрофізіолога Платона Григоровича Костюка. Головною метою його діяльності є підтримка розвитку біомедичних досліджень в Україні.


 
Платон Григорович Костюк (20 серпня, 1924 р. – 10 травня, 2010 р.)

Платон Григорович Костюк був видатним українським фізіологом і неврологом, широко визнаним за винайдення методу внутрішньоклітинної перфузії, відкриття низькопорогових кальцієвих каналів і дослідженнями іонної провідності в збудливих клітинах. Він є засновником школи молекулярної фізіології та біофізики в Україні та колишньому Радянському Союзі. Платон Костюк виховав покоління студентів, багато з яких стали успішними вченими та лідерами у своїх галузях, а також поширюють його спадщину по всьому світу.

Його учні хотіли б відзначити його здобутки і продовжити справу його життя. Тому ми об'єднали зусилля, спрямовані на створення організації з метою пропагування наук про життя в Україні, оскільки вони є основою для охорони здоров'я та біомедичних досліджень. З Декларацією про створення Фонду Костюка у 2011 році можна ознайомитися за цим посиланням.

Фонд  спирається на благодіні внески тих, хто хоче підтримати розвиток наук про життя в Україні. Фінансово Фонд входить до складу Наукового товариства ім. Шевченка в США, одного з найстаріших українських наукових товариств, створеного у 1873 р. у Львові. Донори Фонду обирають Правління (5 членів), яке приймає всі рішення щодо функціонування організації.

Діяльність Фонду Костюка спрямована на стимулювання молодих перспективних вчених, що працюють в Україні в галузі біомедичних наук. Кожен рік Фонд відзначає одного чи двох таких вчених, нагороджуючи їх Премією Костюка. Молоді вчені, які працюють в Україні в галузі біомедичних наук, щорічно запрошуються до подання аплікаційних заяв на отримання Премії Костюка. В подальшому Фонд планує надавати гранти для підтримки біомедичних досліджень молодих вчених в Україні.

Про діяльність Фонду можливо також дізнатися на сайті Фонду розташованому у США.

 

 

NEWS

Розпочато збір членських внесків за 2024 рік

* * *

Школярі запрошуються до участі у Нейроконкурсі! Детальна Інформація на офіційному сайті. Переможець представлятиме Україну на міжнародному змаганні.

* * *

* * *

Find us on Facebook:

* * *